czwartek, 30 stycznia 2014

Dbajmy o manualny rozwój naszych dzieci - Malowanie rozwija wyobraźnie i nie tylko

Dbajmy o manualny rozwój naszych dzieci - Malowanie rozwija wyobraźnie i nie tylko.
Dzięki rysunkom dzieci mogą pokazać nam jak widzą świat co ich interesuje co mają w swojej głowie.

Byłam zdziwiona że lekcje plastyki nie są już w każdej klasie podstawowej . W nauczaniu początkowym i w przedszkolu dzieci rysują , malują dużo . Często podziwiałam prace mojego syna na przedszkolnej tablicy . 
Raz pytam Czarka synu dlaczego do całego rysunku użyłeś tylko 2 kredek dwóch kolorów , bo ....śpieszył się , malował na sztukę zrobić swoje i iść bawić się z kumplami, oj nie ładnie . Na drugi dzień na tablicy wisiał piękny kolorowy rysunek , Pani przedszkolanka pochwaliła i powiedziała , dobrze że mama wolne i porozmawiała z synkiem , efekty zaraz zauważalne. Musi dzieci chwalić ale też powiedzieć im jeżeli coś jest nie tak jeżeli coś nam się nie podoba a wiemy ,że stać tego młodego człowieka na więcej.

Rysowanie rozwija rączki dzieci , dzieci wtedy ładniej piszą , bardziej starannie , umieją dobrze trzymać długopis czy pióro.

Córka od kilku lat chodzi na kółko plastyczne , miała już wystawę swoich prac. Z plastyki zawsze 6 , bierze udział w konkursach rysunkowych . Ma na koncie bardzo dużo wygranych konkursów plastycznych .
Jestem dumna i wiem ,że synek tez ma talent tylko inna wyobraźnie niż córka, to jednak chłopak .
Kiedyś zapytał się czy może na laurce dla babci narysować kosmitę :) Mówię synku kwiatki narysuj , no dobra ale się mączył - pod koniec mamo a może choć pieska dorysuje - no dobra :)

Tydzień temu córka zabrała Czarka na swoje kółko plastyczne - szok ! Kilka godzin malowania , syn zadowolony i to bardzo.  Nie może doczekać się następnych zajęć .

Z zajęć przyniósł swoje prace , córka też . Jak one wyglądały bosko :)

Prace Czarka


Prace Gabi
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz