niedziela, 3 listopada 2013

Sałatka z olejem lnianym mango i grillowanym łososiem - Test i właściwości oleju lnianego

       Dziś coś extra lekkie i mega zdrowe -  sałatka z grillowanym łososiem , mango wykończona bardzo zdrowym olejem lnianym .

Dlaczego olejem lnianym ponieważ nie znam zdrowszego i pyszniejszego oleju , a dostałam go do testów więc z przyjemnością użyłam go w mojej kuchni.

Olej dostałam od sklepu internetowego  http://www.zdrowy-olej.pl/


Olej lniany z LABORATORIUM BIOOIL® ma specyficzny aromat, piękny złocisty kolor i charakterystyczny smak. To olej WYSOKOLINOLENOWY tłoczony na zimno w mechanicznym procesie wyciskania bez sztucznych procesów. Technologia taka zapobiega podgrzewaniu ziaren i oleju w trakcie produkcji. Dzięki niej olej lniany z LABORATORIUM BIOOIL® zachowuje wszystkie składniki znajdujące się w siemieniu. Dzięki bardzo dokładnemu doborowi ziaren OLEJ LNIANY BIOOIL® jest wyjątkowo bogaty w zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3, mające ogromne znaczenie w zachowaniu zdrowia ludzkiego organizmu. To najnowsza technologia połączona z ukrytą mądrością starożytnych cywilizacji.

Olej lniany tłoczony na zimno 0,25 l  


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Działanie oleju lnianego
 
 ZDROWIE DZIECI I MŁODZIEŻY:
 • Niezbędny u uczących się dzieci, albowiem do prawidłowego rozwoju neuronów konieczne jest dostarczenie sporej ilości kwasów omega-3
 • Zapobiega i wspomaga leczenie nadpobudliwości dziecięcej (zespół ADHD)
 • Wspomaga równowagę hormonalną (trądzik) 

ZDROWIE KOBIET:
 • Poprzez zawartość wielonienasyconych kwasów omega-3 i omega-6 oraz fitoestrogenów (lignany)  może korzystnie wpływać na cykl miesiączkowy regulując proporcje hormonów w organizmie. Taka regulacja przyczynia się do złagodzenia wielu objawów związanych z miesiączkowaniem: przedmiesiączkowe bóle głowy, depresje, bóle podbrzusza, drażliwość i obrzęki. Łagodzi objawy menopauzy i wspomaga czynności macicy, przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności.
ZDROWIE MĘŻCZYZN:
 • Olej lniany korzystnie działa na organizm mężczyzny. Stosowany jest pomocniczo przy leczeniu bezpłodności i w schorzeniach prostaty. 
 •  UKŁAD TRAWIENNY:
 • Szczególny skład oleju lnianego wspomaga procesy trawienne, aktywizuje przemianę materii, co może zapobiegać tworzeniu się kamieni żółciowych, a nawet powodować ich rozpuszczanie.
 • Wzmacnia regeneruje i osłania błony śluzowe na całej długości układu pokarmowego i wydalniczego (hemoroidy)

UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY:
 • Kwas alfa-linolenowy obniża poziom trójglicerydów i "złego cholesterolu", hamuje agregację i adhezję płytek krwi.
 • Kwasy z grupy omega-3 powodują wzrost poziomu tzw. "dobrego cholesterolu". Dzięki temu olej lniany skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej.
 • Zakończone niedawno pięcioletnie badania wskazują, że skutecznie zapobiegają one powtórnemu zawałowi serca oraz działają antyarytmicznie.
 • Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym są prekursorami do syntezy prostacyklin wpływających na rozszerzanie naczyń wieńcowych i zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego.
 • Spożywanie oleju lnianego zmniejsza ryzyko zgonu po przebytym zawale i ryzyko nagłej śmierci w wyniku zatrzymania krążenia.
 
Sałatka z olejem lnianym  mango  i grillowanym łososiem 
 składniki
   1  mango
    1/2 szt sałaty lodowej
    25 dag łosoś filet
    olej lniany
    pieprz czarny mielony
    sól morka
    1 szt awokado
    5  pomidorków koktajlowych
    1 garść liści szpinaku
 
 Sałatę lodową myjemy osuszamy i rwiemy na kawałki dodajemy do niej czyste liście szpinaku. Filet z łososia myjemy osuszamy odcinamy skórę , solimy do smaku i grillujemy. Następnie kroimy w kawałki i dodajemy do sałatki. Awokado obieramy usuwamy pestkę i kroimy w kawałki. Pomidorki myjemy i kroimy na pół. Mango obieramy i kroimy w kawałki. Składniki lekko mieszamy doprawiamy sola , pieprzem do smaku. Na koniec polewamy olejem lnianym .
 
 


 
 


1 komentarz:

 1. Olej lniany to "sama zdrowotność" - używamy go od dawna.

  OdpowiedzUsuń